INFOLINIA58 558 82 33
Pn – Pt (8:30 – 16:30)

Tablice budowlane

( ilość produktów: 2 )

Tablica informacyjna budowy musi mieć kształt prostokąta o odpowiednim wymiarze i kolor żółty, żeby była z daleka widoczna. Powinna być wykonana z twardego i sztywnego tworzywa sztucznego PCV, który nie ulegnie zniszczeniu na skutek działania czynników atmosferycznych: deszczu, śniegu, wiatru czy słońca. Treść tablicy z budowy powinna być zapisana wielkimi literami o wysokości co najmniej 4 cm, najlepiej drukowanymi. Litery powinny być w kolorze czarnym.

Tablica informacyjna budowy powinna być umieszczona w dobrze widocznym miejscu, czyli na froncie budowy (nie może być ustawiona w głębi), zaraz przy ogrodzeniu, koniecznie przy drodze dojazdowej na plac budowy. Może być zamontowana na ogrodzeniu, murze lub stojaku na wysokości minimum 2 metrów. Bardzo ważne jest, aby tablica budowlana była trwała i czytelna z daleka, nie może ulec zniszczeniu w trakcie budowy i powinna być czytelna do zakończenia robót.

Co grozi za brak tablicy budowlanej?
Warto, aby każdy zapoznał się z przepisami dotyczący tablic budowlanych, ponieważ jej brak może skutkować karą finansową, a także odpowiedzialnością prawną, ponieważ jest to wykroczenie, które może wskazać Inspektor nadzoru budowlanego lub upoważniony pracownik Inspektoratu. Co prawda odpowiedzialność ponosi kierownik budowy, ale nikt nie chce, aby budowa przedłużała się przez jakiekolwiek nieprawidłowości.

pixel